Upisi u tijeku, kontaktirajte nas!

Prosječnost nije naš interes. 

 

Veći broj specijalizirano opremljenih učionica omogućava trening za specifične potrebe raznolikih korisnika usluga Autoškole Novak Osijek. Treneri, učitelji vožnje, posjeduju visoka formalna znanja iz područja prometa i sve dopusnice nadležnih ministarstava. Treneri su spremni iskoristiti sposobnosti polaznika i na adekvatan način im omogućiti usvajanje znanja i vještina u upravljanju motornih vozila kao i cjelokupnog ponašanja u prometu. Treneri primjenjuju suvremene metode učenja kako bi prijenos znanja i vještina bio adekvatan u ugodnom okruženju, pa je kandidatima omogućeno usvajanje znanja u gotovo realnim uvjetima upravljanja vozilom.

Danas Autoškola Novak posjeduje vlastiti vozni park za sve kategorije vozača. Tehnička opremljenost vozila prati visoke zahtjeve i standarde u osposobljavanju vozača koji su postavljeni u EU, a sve s ciljem povećanja sigurnosti prometa na cestama te zaštiti okoliša. Autoškola Novak d.o.o. u Hrvatskoj posjeduje teretni automobil opremljen digitalnim tahografom četvrte generacije koji je u procesu osposobljavanja vozača.

Iskustvo i kvaliteta osposobljavanja vozača za C, CE i D kategoriju pridonijelo je većem broju kandidata što je zahtijevalo povećanje voznog parka, broj zaposlenih te izgradnji i uređenju novog poslovnog prostora. Suvremeno opremljene učionice i ostale prateće prostorije daleko iznad zahtjeva Pravilnika o osposobljavanju kandidata u autoškolama. Osim ulaganja u vozila, tvrtka Novak d.o.o. sustavno ulaže u stručni potencijal instruktora, predavača i stručnog  voditelja, prilagodbom različitim zahtjevima korisnika. Sve to zahtjeva neprekidno usavršavanje trenera uz uvođenje novih i modernih vozila i opremanje učionica. Prosječnost nije naš interes.

Cilj Autoškole Novak je jednostavan. Da bi vas pripremili za stvarni svijet u prometu želimo vam pružiti mogućnost individualnog pristupa edukaciji vozača uz profesionalno postupanje.

Osposobljavanje za vozače sastoji se od 3 cjeline:

l

1. Prometni propisi i sigurnosna pravila (PPSP)

Nastava se održava u prostorijama autoškole.
Termini predavanja se dogovaraju s polaznicima.
Naši stručni predavači, uz pomoć sve potrebne literature, naše polaznike kvalitetno upoznaju sa prometnim propisima i pripremaju za upravljanje vozilom.

h

2. Pružanje prve pomoći osobama ozlijeđenima u prometnoj nezgodi (PPP)

Nastavu iz PPP-a obavlja zdravstvena ustanova u svojim prostorijama.

)

3.Upravljanje vozilom

Nastava se odvija na prometnim vježbalištima te gradskim i okolnim prometnicama. Prometno vježbalište, popularni poligon, nalazi se u Osijeku. Naši polaznici vožnju obavljaju na vozilima koja pružaju maksimalnu sigurnost.

Tablica minimalnog broja nastavnih sati osposobljavanja kandidata za vozače vozila.

KategorijaPosjeduje kategorijuPrometni propisiUpravljanje vozilom
A1B,C1,C,D015
A1-3020
A2B,C1,C,D015
A2-3020
AB,C1,C,D015
A-3025
BA1,A2,A430
BF,G430
B-3035
BEB510
B96B05
CC1510
CB1515
CEC510
DB2025
DC1020
DD1510

KATEGORIJE

 

A kategorija

motocikli sa ili bez bočne prikolice;

– motorna vozila na tri kotača čija je snaga veća od 15 kW,

– najniža starosna dob za kategoriju A je 24 godine, odnosno 20 godina ukoliko vozač ima vozačku dozvolu za upravljanje vozilom A2 kategorije najmanje dvije godine,

najniža starosna dob za vozilo na tri kotača A kategorije je 21 godina.

– liječničko uvjerenje.

A1 kategorija

motocikli sa ili bez bočne prikolice, radnog obujma motora do 125 cm3 i snage motora od najviše 11 kW i odnosom snage i mase koji ne prelazi 0,1 kW/kg;

– motorna vozila na tri kotača čija snaga nije veća od 15 kW,

– najniža starosna dob za kategoriju A1 je 16 godina.

– liječničko uvjerenje.

A2 kategorija

motocikli sa ili bez bočne prikolice, čija snaga ne prelazi 35 kW i čiji omjer snaga/masa ne prelazi 0,2 kW/kg, a ne potječu od vozila čija je snaga dvostruko veća i više;

– najniža starosna dob za kategoriju A2 je 18 godina.

– liječničko uvjerenje.

B kategorija

spadaju motorna vozila, osim vozila AM, A1, A2, A, F i G kategorije čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500 kg i koja su dizajnirana i konstruirana za prijevoz ne više od 8 putnika, ne računajući sjedalo za vozača; motorna vozila ove kategorije mogu biti u kombinaciji s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa ne prelazi 750 kg. Ne dovodeći u pitanje odredbe propisa o tipnom odobrenju vozila o kojima je riječ, motorna vozila u ovoj kategoriji mogu se kombinirati s priključnim vozilom čija je najveća dopuštena masa veća od 750 kg, pod uvjetom da najveća dopuštena masa ove kombinacije vozila nije veća od 4 250 kg. U slučaju da je najveća dopuštena masa takve kombinacije vozila veća od 3 500 kg, takvom kombinacijom vozač može upravljati samo nakon što je položio vozački ispit za tu kombinaciju vozila iz nastavnog predmeta Upravljanje vozilom.;

– najniža starosna dob za kategoriju B je 18 godina.

Osoba koja ima položenu B kategoriju, smije upravljati i vozilima AM, F i G kategorije.

Uvjeti za upis :

– navršenih 17 godina i 6 mjeseci i liječničko uvjerenje

B-kod 96

U ovoj kategoriji mogu se kombinirati s priključnim vozilom čija je najveća dopuštena masa veća od 750 kg, pod uvjetom da najveća dopuštena masa ove kombinacije vozila nije veća od 4250 kg.

Uvjeti za upis :

– posjedovanje vozačke dozvole B kategorije

– nije potrebno liječničko uvjerenje

BE kategorija

Ne dovodeći u pitanje odredbe propisa o tipnom odobrenju za dotična vozila, spada kombinacija vozila koja se sastoji od vučnog vozila kategorije B i priključnog vozila, pri čemu najveća dopuštena masa priključnog vozila nije veća od 3500 kg

– minimalna starosna dob za kategoriju BE je 18 godina.

Uvjeti za upis :

– posjedovanje vozačke dozvole B kategorije

– liječničko uvjerenje

C kategorija

spadaju motorna vozila, osim onih iz kategorije D1, D ili F, čija je najveća dopuštena masa veća od 3.500 kg

– minimalna starosna dob za kategoriju C je 21 godina.

Uvjeti za upis:

Navršenih 21 godina ili

– najniža starosna dob za upravljanje vozilom C kategorije je 18 godina, ukoliko vozač posjeduje početne kvalifikacije dobivene sukladno propisu kojim se uređuje prijevoz u cestovnom prometu.

– liječničko uvjerenje

CE kategorija

Podrazumijeva kombinaciju vozila koja se sastoji od vučnog vozila kategorije C i priključnog vozila čija najveća dopuštena masa iznosi više od 750 kg;

– minimalna starosna dob za kategorije CE je 21 godina.

Uvjeti za upis:

Navršenih 21 godina ili

– najniža starosna dob za upravljanje vozilom CE kategorije je 18 godina, ukoliko vozač posjeduje početne kvalifikacije dobivene sukladno propisu kojim se uređuje prijevoz u cestovnom prometu.

– liječničko uvjerenje

D kategorija

motorna vozila projektirana i izrađena za prijevoz više od osam putnika uz vozača; motorna vozila ove kategorije mogu se kombinirati s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa nije veća od 750 kg;

– minimalna starosna dob za kategoriju D je 24 godine

Uvjeti za upis:

Navršenih 24 godina ili

– najniža starosna dob za upravljanje vozilom D kategorije je 21 godina, ukoliko je vozač uspješno stekao ubrzanu početnu kvalifikaciju sukladno propisu kojim se uređuje prijevoz u cestovnom prometu, i obavlja linijski prijevoz putnika do 50 km ili

 – Iznimno minimalna starosna dob za upravljanje vozilom D kategorije je 23 godine, ukoliko je vozač uspješno stekao ubrzanu početnu kvalifikaciju sukladno propisu kojim se uređuje prijevoz u cestovnom prometu ili

– najniža starosna dob za upravljanje vozilom D kategorije je 21 godina, ukoliko je vozač uspješno stekao početnu kvalifikaciju sukladno propisu kojim se uređuje prijevoz u cestovnom prometu.

 

-liječničko uvjerenje

https://novak.autoskola-testovi.com/login.php

autoškola upisi, autoškola upisi, autoškola upisi, autoškola upisi, autoškola upisi

Galerija fotografija:

novak osijek

Adresa

Autoškola Novak
Sunčana 9
31000 Osijek

Tečaj periodičke izobrazbe – KOD 95 počinje 16. svibnja. Čekamo Vas.

Novak d.o.o.  centar za osposobljavanje i ispitni centar za početne kvalifikacije za vozače.

Upis za sve kategorije svaki dan.

Razmišljanje o kvalifikaciji za mobilnog radnika u prijevozu tereta ili u prijevozu putnika. Ispitni smo centar za ubrzanu kvalifikaciji. Upis na poznatoj adresi –  Sunčana 9.

Autoškola Novak prilagođena Vašim potrebama.